Autor Wiadomość
VatrasPL
PostWysłany: Wto 19:33, 15 Sie 2006   Temat postu:

zajebiste łowisko duże ryby kawał wody poprostu pięknie tam własnie łapie swoje rekordy polecam ThE BeSt łapie tam od 4 lat
KwiateKKK
PostWysłany: Wto 14:37, 15 Sie 2006   Temat postu: Zalew Zegrzyński

Image
Image

Jezioro Zegrzyńskie powstało w 1963 roku po wybudowaniu zapory w Dębem, która spiętrzyła wody Bugo-Narwi. Powierzchnia tego sztucznego jeziora wynosi 3300 ha, największa głębokość 15 m. (nieopodal mostu w Zegrzu), średnia około 3 m.

Zalew Zegrzyński ma typowe cechy dużego jeziora. Występuje tu obficie roślinność zanurzona, reprezentowana przez grążel i rdestnicę. Brzegi w wielu miejscach porasta trzcina, sitowie i tatarak. Konfiguracja dna jest bardzo urozmaicona, występują tu głęboczki, podwodne grzbiety i górki, jest również stosunkowo dużo pozbawionych roślinności płytkich blatów. Na Zalewie Zegrzyńskim jest też kilka wysp, największe z nich odnajdziemy w narwiańskiej części zbiornika. Na niektórych wyspach można rozbić namiot, z wyłączeniem tzw. ptasiej wyspy, usytuowanej w Narwi na wysokości m. Łacha, gdzie utworzono rezerwat ptactwa wodnego.

W Zbiorniku Zegrzyńskim z powodzeniem można łowić liny, leszcze, bolenie, szczupaki, sumy, karpie, węgorze, okonie, sandacze, karasie, płocie, a także sapy - nie spotykane dotąd w innych akwenach. Łowiska zegrzyńskie odwiedzają przede wszystkim amatorzy spinningowania, ale również i gruntowi pogromcy sumów i karpi, które osiągają tu ogromne rozmiary.

JAK ŁOWIĆ
Szczupaki i okonie dobrze biorą na wszelkie gumowe przynęty, woblery, wirówki i wahadłówki. Najważniejsze jest jednak znalezienie odpowiedniego łowiska. Zawsze warto obłowić okolice zielska wyrastającego na podwodnych grzbietach oraz prowadzić przynętę w pobliżu brzegów starego koryta rzeki. Do dziś jest tam mnóstwo korzeni zatopionych drzew i krzaków, które niewątpliwie zapewniają im dobre schronienie.

Natomiast sandacz może wziąć właściwie wszędzie tam, gdzie rozległe blaty stromo opadają w kierunku głębszych dołków. Dobre sandaczowe miejsca są też w starym korycie rzecznym. Najskuteczniejszymi przynętami na te drapieżniki będą białe, biało-czarne i perłowe gumy średniej wielkości.

Sumy świetnie biorą na rosówkę lub czerwone robaki w pobliżu kilkumetrowych głęboczków, usytuowanych w pobliżu nurtu lub nieopodal podmytych brzegów wysp.

W grążelach na płytkich grzbietach i górkach można zapolować na ponadkilogramowe karasie i liny. Nieco niżej na stokach biorą ogromne karpie - nawet 15-kilogramowe prosiaki.

Powered by phpBB © 2001/3 phpBB Group